Hansaplast Sebfertőtlenítő spray 50ml

A Hansaplast sebfertőtlenítő spray 50ml a friss sebek, például vágások, horzsolások, elsőfokú és kisebb másodfokú égési sérülések, valamint nyitott hólyagok tisztítására és fertőtlenítésére szolgál.

 

2 390 Ft

Elfogyott

Leírás

A seb fertőtlenítésére csak olyan speciális sebfertőtlenítő szert (oldat vagy spray) használjunk, amely alkalmas közvetlenül nyílt seben történő alkalmazásra. A hansaplast sebfertőtlenítő spray 50ml az orvos utasításának megfelelően krónikus sebekre és operációutáni sebkezelésre is alkalmazható. Kisgyermekek kezelésére és érzékeny bőrön is használható.

Nem érdemes használni sebhintőport, mert az a sebváladékkal és a vérrel összekeveredve vart képez, ami elzárja a sebet az oxigéntől, így lassítja a regenerációt. Ha nincs nálunk sebfertőtlenítő szer, a sebet langyos vízzel jól öblítsük ki. Fertőtlenített csipesszel távolítsuk el a sebbe került idegentesteket (szilánkok pl.). Gyengéden tisztítsuk meg a seb környékét is fertőtlenítőszerrel átitatott steril gézlappal, a sebtől folyamatosan távolodva.

Tipp: ha a sebben mélyen lévő idegentest található, vagy az nem távolítható el egyszerűen, kötözzük úgy a sebet, hogy az idegentestet stabilan rögzítve minél hamarabb forduljunk orvoshoz!

Milyen fertőtlenítőszereket használhatunk?

  • Alkoholok: önmagában használva fertőtlenítő hatás 70 százaléknál magasabb koncentrációban várható. Sebbe kerülve meglehetősen fájdalmas, roncsolja a szöveteket, sebek kezelésére, fertőtlenítésére nem alkalmas.
  • Hidrogén-peroxid: súlyos sebekre, fekélyekre 6%-os oldatát használják, kisebb sebekre 1-2%-os oldatát. Hátránya, hogy elősegíti a hegképződést, és lassítja a sebgyógyulást.
  • Jód: A jódtinktúrát ma már nem forgalmazzák, mivel nem kerülhet a sebbe, használata kellemetlen, erősen csíp. Manapság népszerűek a jodofór komplexek, melyek a jód előnyeit képviselik hátrányok nélkül.
  • Konyhasó: erőteljesen szárító hatású, elvonja a vizet sejtekből és a baktériumoktól, melyek bizonyos sókoncentráció fölött elpusztulnak. Kismértékű károsodást okoz a szövetekben, ezért csak akkor szabad használni, ha semmilyen más fertőtlenítőszer használatára nincs lehetőség! • Fenol és származékai: töményen antibakteriális, hígabban csak gátló hatása van. • Triklorofenol: torokfertőtlenítőként és általános fertőtlenítőként használatos.